טיפול חוץ ביתי ליחידים

חיים עירוניים מודרניים ומרובי מסכים יוצרים נתק הולך וגובר מהטבע. לריחוק מהטבע יש מחירים נפשיים משמעותיים. חוקרים שונים מדברים על “תסמונת חסך בטבע” nature deficit syndrome)) אשר מתבטאת בבעיות פיזיות כמו השמנת יתר, דיכאון ,הפרעות קשב וריכוז ועוד.
במקביל, הולך ומצטבר ידע מחקרי המעיד שטבע מהווה גורם מרפא משמעותי במגוון רחב של בעיות נפשיות כמו דכאון, P.T.S.D , O.C.D , התמכרויות למסכים, התמכרויות לסמים קלים ועוד.

 מי אנחנו?- קבוצה של מטפלים אשר צמחה והתגבשה מתוך מורים ובוגרים של התוכנית הבין תחומית לטיפול שטח בסמינר הקיבוצים. יש בקבוצתנו פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך ומומחים לשטח. לכולנו ניסיון רב שנים במסעות טיפוליים עם פנימיות נוער, בתי ספר תיכון ואוכלוסיות מיוחדות. עומד לרשותנו מערך לוגיסטי מנוסה אשר מאפשר לנו לעשות פעילות מורכבת גם במקומות הנידחים ביותר בארץ.

 מי קהל היעד שלנו?- כאמור, שהות בטבע יכולה להועיל ולהעשיר כל אחד מאתנו. טיפול בטבע יכול לתת תוצאות עוצמתיות, במיוחד למטופלים אשר מתנהלים בשגרת חיים מצומצמת ונוקשה סביב ביתם מסיבות שונות כמו דיכאון, הפרעות חרדה, הסתגרות חברתית, התמכרות למסכים ועוד. כמו כן, אנו עובדים עם ילדים, נוער ומבוגרים צעירים שסובלים מבעיות דימוי גוף, ביטחון עצמי ותקשורת. שיטת הטיפול שלנו מתאימה גם למשפחות עם בעיות תקשורת וסמכות הורית. בקרוב נרכיב קבוצות טיפוליות של בני נוער ומבוגרים צעירים שייפגשו חלק מהזמן בעיר וחלק מהזמן בטבע. שיטת העבודה שלנו, המבוססת על מפגש בלתי פורמלי בתנאי שטח, מתאימה במיוחד למטופלים שמסרבים להיעזר בטיפול קונבנציונלי.

 איך אנחנו עובדים בפועל?- אנו מעצבים את תכנית הטיפול בהתאם לצרכים ויכולות של המטופל, תוך תאום מלא עם מטפלים אחרים שעובדים איתו. טווח הטיפול נע על רצף, כאשר בקצה אחד אנו עושים עבודה טיפולית תהליכית וארוכת טווח. הטיפול יכול להתחיל בביתו של המטופל, לעבור לפגישות בגינות ופארקים בסביבת מגוריו, להמשיך במסעות או שהות קצרה בטבע ולהתקדם משם למסעות אתגריים בכל מקום בארץ. בקצה השני אנו עושים גם עבודה קצרת טווח- מספר פגישות הכנה והכרות בעיר, מסע טיפולי של כמה ימים או יותר ומספר פגישות עיבוד וסיכום.

השאירו פרטים ונציג המכון יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן